Nasza Grupa

Grupa  AA „POD PRĄD” w Jastrzębiu Zdroju powstała we wrześniu 2001  z  zamiarem realizowania podstawowego celu zawartego w Preambule Wspólnoty AA –  trwania w trzeźwości  i pomagania innym alkoholikom w jej osiągnięciu.

Pierwszy mityng odbył się 02.09.2001 roku i od tamtego czasu w każdą niedzielę spotykamy  się w grupie na wspólnych mityngach , aby wzajemnie poznawać i wprowadzać w życie program duchowej przemiany zawarty w 12 krokach AA. Uczestnikiem grupy może zostać każdy kto spełni jeden , jedyny warunek :  wzbudzi w sobie chęć zaprzestania picia alkoholu i przyjdzie na mityng aby razem z nami pozostać w AA i trwać w trzeźwości . Każdy w swoim sercu sam decyduje czy pragnie pozostać uczestnikiem AA .Nikt też nie może go z tej Wspólnoty wyrzucić . Na wspólnych spotkaniach ( nazywanych mityngami ) przestrzegamy zasad które razem ustaliliśmy i które są zgodne z 12 TRADYCJAMI Anonimowych Alkoholików. W 2009 roku sumienie grupy zaaprobowało pomysł prowadzenia mitingów także w soboty. Od tego czasu nasze spotkania odbywają się także w każdą sobotę.

Mityngi otwarte, które odbywają się raz w pierwszą niedzielę miesiąca są nie tylko dla alkoholików. Może wziąć w nich udział każdy kto interesuje się programem AA , kto chce zobaczyć jak wygląda nasze spotkanie, poznać czym jest program AA , jak  pomaga nam zachować i rozwijać trzeźwość, jak wyglądało nasze życie zanim trafiliśmy do AA , co się stało że pozostaliśmy i jak obecnie wygląda nasze życie. Na mityngach prowadzący między innymi przedstawia zasady jakie w czasie spotkania obowiązują – najważniejsze to takie że głos może zabrać każdy , mówi się tylko o własnych doświadczeniach, odczuciach i przeżyciach, nie krytykuje, nie ocenia, nie daje rad, nie używa wulgaryzmów. Nie zadajemy sobie pytań, nie prowadzimy dyskusji. Mówimy jedynie o sobie. Przestrzegamy wszyscy  najważniejszej, fundamentalnej zasady AA : wszyscy obecni na mityngu zobowiązani są do zachowania anonimowości osób  i zasłyszanych na mityngu spraw i zdarzeń.

Mityngi zamknięte to mitingi w których uczestnictwo ograniczone jest do osób które pragną nie pić.

Nie jesteśmy „specjalistami” w leczeniu choroby alkoholowej , nie mamy jedynie słusznego sposobu aby przestać pić , jesteśmy jedynie ludźmi którzy zaufali programowi AA – 12 krokom stopniowej zmiany swojego życia  – pijanego na trzeźwe , chorego na zdrowe, pozbawionego nadziei – na ufne i pełne wiary , smutnego – na radosne, samotnego – na pełne przyjaciół i życzliwych ludzi, nieodpowiedzialnego i nieprzewidywalnego – na uczciwe , egoistycznego i egocentrycznego – na użyteczne innym.

Czy program AA jest dla Ciebie? Jeżeli masz problem z alkoholem i chcesz przestać pić to nie przekonasz się czy działa , jeżeli go sam nie spróbujesz poznać.  Wielu z nas spróbowało i do dziś pozostaje trzeźwymi . Czekamy na Ciebie!